Sıcak kabin içinde oluşan su buharı ile ozon oksijen karışımının deri yolu ile vücuda verilme yöntemidir.Stres, selülit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim, dolaşım düzenleyici, cildi sıkılaştırıcı ve güzelleştirici gibi özellikleri bulunan vücut bakım ünitesinin en önemli özelliği, performanslı kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Genellikle, sarkık vücutlar, karın, bacaklar, kalça, popo ve belde yerleşen yağ ve selüloit depolarına son noktayı koymak için kullanılır. 20 dakika süren her seansında 250-500 kalori harcamanızı sağlayarak zayıflamanızı sağlar.10 seanslık kürler halinde kullanıldığında çok etkili bir selülit giderici etki elde edersiniz. Ozon sauna ile ısı derinin 4 ile 6 santimetre altına nüfus eder. Böylelikle yağ parçaları arasında birikmiş olan toksinlere rahatlıkla ulaşılıp, buharlı klasik saunaya göre 7 kat daha fazla terleme sağlar.Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilen ozon vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri, virüs mantarları öldürür.

KAÇ SEANS UYGULANIYOR
Haftada 2-3 kez 15-30 dk süren uygulama şeklidir

Detoks Etki

Yaşayan insan bedeni içinde birçok kimyasal reaksiyonlar geliştirir ve bazı toksin türünde vücuda zararlı bazı maddeler oluşur.Bu maddeler normalde deriden ter,karaciğerden safra yoluyla bağırsaklardan ve idrar yoluyla atılır.Ozon saunada ısı ve nem  yardımıyla bu maddeleri terle hızlı şekilde vücuttan uzaklaştırılır.

Dolaşımın hızlanması: Isı ve gazların etkisiyle kan dolaşımı hızlanır.Kalp damar sistemi zararsız bir egzersizden geçirilmiş olur.Artan kan dolaşımı tansiyon üzerine olumlu etkiler yaratırken  tüm dokuların daha iyi oksijenlenmesi ve atıkların hızla uzaklaştırılmasına neden olur.

Zayıflama

Artan beden ısısı, dolaşımın hızlanması ve ozon oksijen gazlarının etkisiyle vücutta kalori yakılmasına yol açar. Bir seans ozon sauna 250 ila 500 kcal, harcanmasına neden olur. Yakılan kalori kişinin beden özelliklerine , yaşına göre değişmektedir.Sadece ter yoluyla 500 gr civarında saunaya giriş ve çıkış farkları olmaktadır.

Böbrek fonksiyonlarına destek :Normalde böbrek yoluyla uzun sürede atılması gereken bir çok toksik madde özellikle ağır metaller terleme yoluyla deriden kolaylıkla atılabilmektedir.

Vücut direncini arttırmak

Ozon ve  oksijenin cilt yoluyla vücuda girmesi sonucu gelişen birçok biyolojik ve kimyasal reaksiyonlar sonucunda immun sisten modüle ve regüle olmaktadır.Bu sayede özellikle mikrobik kaynaklı bir çok hastalığa karşı direnç gelişmektedir.Özellikle gribal enfeksiyonlar esnasında uygulanan ozon sauna gribin etkisini süresini azaltmaktadır.Hormon sistemleri aktive olur.

İnsan hayatında önemli rol oynayan çeşitli hormonal sistemler aktive olarak sağlıklı düzeylerde çalışması sağlanır. Zayıf çalışan hormonlar normal düzeyler gelirken insan bedeninin aşırılığa izin vermeyen kontrol sistemi sayesinde zararlı sonuçlar gelişmez.

Yorgunluğu giderir zindelik verir

Özellikle adale dokusunda  artan kan dolaşımı sayesinde yorgunluk hissi ağrıya neden olan laktik asit gibi maddelerin süratle uzaklaştırılmasını sağlar. Bu sayede seans sonrası kısa bir dinlenmeden sonra çok daha rahatlamış ve zinde halde günlük yaşama devam edilir.

Ağrı  giderici etkiler

Ağrıya neden olan temelde  dokularda bazı zararlı toksinlerin birikmesi, çeşitli nedenlere bağlı ödemler ,dolaşım bozuklukları  ve yetersizlikleridir.Isı , nem ve ozon oksijen yardımıyla artan dolaşım azalan ödem ve toksinlerin ortamdan uzaklaştırılması ağrı hissinin yok olmasını sağlar.

Mikroptan arınma

İnsan derisi vücudu dış ortamdan gelebilecek çeşitli mikroplara karşı korur. Fakat  bir çok mantar,bakteri deriye nüfuz ederek  çeşitli hastalıklara neden olur.Ozon ve oksijenin yardımıyla  bu tür Zaralı mikro organizmalara öldürülüp etkisiz hale getirilir.Bu sayede temiz,sağlıklı  bir cilde sahip olunur.

Yaşlanma etkilerinin giderilmesi

Geçen yıllar ve çeşitli etkilerle cildimiz her geçen gün biraz daha yaşlanır.Zararlı ışınlar ,toksik maddeler derinin hücrelerinin  yaşlanmasına ,kurumasına ve buruşmasına neden olur.Uygun nem  ve ozon oksijenin yardımıyla deri hücreleri  daha sağlıklı hale gelirler.Yeni hücreler gelişir.Üst düzeyde bulunan ölü ve yaşlı hücreler dökülerek alttan genç ve sağlıklı hücrelerin gelmesi sağlanır.

Sellülitleri giderir ve oluşumunu önler

Deri ve deri altındaki dokuların oksijenlenmesinin ,dolaşımın azalmasının sonucu olarak  sellülit oluşur.Hücrelerdeki  atık maddelerin uzaklaştırılması ,deri altı yağ dokusunun oksijenleşerek dolaşımının artması ,yağların yakılması ve dokuların sağlıklı hale gelmesi amaçlanır.Adeta oksijenle  yıkanan dokular çok daha pürüzsüz ,temiz  ve sağlıklı hale gelir.Stresi ve stresin etkilerini giderir.sauna uygulaması esnasında solunum,  dolaşım ve kalp damar  sistemi çalışmasını hızlanır.Bu sistemler bir tür egzersiz yapmış olurlar.Aktive olan iç salgı sistemlerinin  de etkisiyle strese neden olan hormonal mekanizmalar bu sayede düzene girer.Stres nedeniyle kasılan adale dokuları gevşer.Azalan dolaşım artarak stresin yarattığı rahatsız edici etkiler ortadan kalkar.

Ozon buharı derinin 4-6 cm altına inerek selülit hücrelerin oksijenle dolmasını sağlar.Böylece kan dolaşımı düzelir, cilt ısısı artar ,selülitli bölgeler harekete geçer.Düzenli uygulandığında daha pürüzsüz ve sıkı bir cilt oluşturur.

Kansere karşı koruyucu etkiler

Kanserin meydana gelmesinde en önemli etkenlerin başında doku ve hücrelerin yetersiz  oksijenlenmesi ve toksik maddelerin dokularda  birikerek yarattığı olumsuz etkiler gelir. Ozon sauna bu nedene yönelik olarak yararlı etkileri ile kansere karşı koruyucu yarar sağlar.Beyin fonksiyonlarını geliştirir.Ciltten emilen ozon ve oksijen  beyin dokusunun  daha iyi  beslenmesini ,oksijenlenmesini sağlayarak zihin çalışmalarını destekleyici etki gösterir.

Ruhsal şikayetleri azaltır

Ozon ve oksijenin salgı sistemlerine olan etkileri ve beyin üzerine yararları nedeniyle uykusuzluk,depresyon gibi şikayetlerin giderilmesinde ,ortaya çıkmasının engellenmesinde yararlıdır.

Evet ozon sauna yağ asit zincirlerini kırarak vücuttan atılmasına neden olur.Her seans sonrasında 200-600gram(400-600kalori) kadar azalma olur.Tedavi anında yoğun terlemeyle su kaybederiz ancak terlemeyle vücuttan toksinlerde atılır.Ozon sauna böbreklerin 24 saat boyunca çalışmasını gerektiren ağır metallerin boşaltım işini ,terleme yoluyla 15 dakikada yerine getirir.

Aslında ozon sauna yararlı etkilerini elde etmek isteyen herkese uygulanabilir.Herhangi bir hastalığı ,sağlık sorunu olmasa da  tüm dileyenlere sağlık düzeylerini  yükseltmek ve daha zinde olunması amacıyla yararlıdır.Ozon sauna esnasında başınız sauna dışında tutulur.Çünkü ozon gazı solunum sistemi üzerine olumsuz etki yarattığından solunmaması gereken bir gazdır.Kliniğimizde ozon sauna uygulaması sırasında televizyon seyrederek müzik dinleyerek vaktin nasıl geçtiğini anlamazsınız.

Genel olarak  ozon tedavisinin sakıncalı olduğu pek özel bir durum yoktur.Tüm bireylere hiçbir hastalıkları olmasa da  sağlıklı kalmak amacıyla uygulanabilir.Kontrolsüz hipertroidi ve konjenital favizm (bakla alerjisi)  konusunda dikkatli olunmalıdır. Bunun dışında yüksek ısının sakıncalı olabileceği nadir kalp hastalarında  daha düşük ısı uygulaması yapılması emniyetli olacaktır.Kapalı yerde kalma korkusu olan hastalarda hastaların bir yakını bulunarak uygulama yapılabilir.