Vizyonumuz, global medikal pazarında, onkolojik ve non-onkolojik açıdan yenilikçi, etkili ve uygun fiyatlı çözümler sunan pazar lideri ve müşteri, çalışan ve ortakların degerlerini en üst seviyede tutarak ışıkla sadece estetik tedavilerde dünya lideri olmaktır .

ÜRETİMDE FOTO-TERAPİ UZMANLARI KİMLERDİR?

Dünya genelinde dağıtım amacıyla Peterson Fotodinamik Terapi Lambası patentini alarak 1998 yılında kuruldu. Fototerapi uzmanları, medikal ve kozmetik açıdan dünya genelinde ışık kaynaklarını araştırır, geliştirir ve üretime geçirirler.

OMNİLUXTM NEDİR?

OmniluxTM , 12 yıl yoğun tıbbi araştırmalar sonucunda geliştirildi. Omnilux, Diyod(led) yayan dar ışık bandına dayalı yeni bir teknolojidir. Ürün yelpazemiz; akne, fotohasar, melanom dışı cilt kanserleri, cilt gençleştirme, vitiligo ve yara iyileştirme cerrahisi dahil olmak üzere geniş dermatolojik koşulların tedavisinde Omnilux Blue, TM Omnilux, TM Omnilux Plus, TM ve Omnilux PDTTM ürünleri içerir. Başlı başına her tedavide, tedavi bölgesine ışık göndermek için dikkatli bir şekilde konumlandırılmış LED matrisi üzerinden saf, optimize edilmiş dar bant ışığı gönderir.

 

OMNILUX TERAPİSİNİN AVANTAJLARI

 • Vücudun hücresel mekanizmaları “ Fotomodülasyon” tarasından uyarılır.
 • Lazer ya da IPL olmadığından ısı üretmez ve yan etkisi yoktur.
 • Dayanlıklı ve güvenli terapi.
 • Alt dermal dokuya zarar vermez.
 • Rahatlatıcı ve sakinleştirici bir deneyim sağlar.
 • Botox, IPL gibi mevcut cilt gençleştirme teknikleriyle ve Blefaroplasti ve meme küçültme ve büyütme gibi kozmetik cerrahide lazer ile uyumludur.
 • Göğüs ve yüz gibi geniş alanların tedavisine izin verir.
 • Kullanımı kolay.
 • Ekonomik olarak uygun.

Omnilux reviveTM
Yara tedavisi için Omnilux Plus ya da akne tedavisi için Omnilux Mavi kombinasyonuyla ya da cilt gençleştirme için Omnilux revive kullanılabilmektedir.

633 nm’deki Omnilux reviveTM , dokuyu onarmak ve yenilemekle sorumlu olan hücre mekanizmasını uyardığı ve canlandırdığı kanıtlanmıştır. OmniluxTM sistemleri, dokuya daima doğru ışık miktarını gönderdiğini, doğru dalga boylarının daima başarılı bir şekilde hedef hücreleri ya da yumuşak reaktif yüzeyleri aktive etmek için kullanıldığını ve ayrıca etkisiz doku tepkisini engellemek amacıyla daima doğru yoğunluğun kullanıldığını kanıtlar. Ayarlanabilir LED panelleri, tedavi sonuçlarını en üst düzeye çıkarmak amacıyla kırmızı ışığın, tedavi bölgesinin tümünü temizleyebildiği anlamına gelmektedir.

Teknik Özellikler Omnilux reviveTM

Total Çıkış Gücü 40+/-5W
Çıkış Yoğunluğu 105mW/cm2
Çıkış Dalgaboyu 633+/- 6nm
Standart Miktar 126J/cm2
Tedavi Zamanı (standart miktar) 20 dakika
Miktar Dizisi (ayarlanabilir) 1-150J/cm2
Bant Genişliği 20+/- 3nm
Lamba Tipi LED
Ağırlık 12Kg
Ünite Boyutları (H x W x D) 370/180/490 mm
Genel başlık boyutları (L x W) 320mm x 280mm
Aktif LED alanın başlık boyutları (L x W) 150mm x 280mm
Tek LED alanın boyutları (L x W) 75mm x 70mm

Omnilux Blue

Omnilux PDTTM ,Omnilux reviveTM ve Omnilux plusTM gibi aynı platformu kullanan  Omnilux BlueTM  ,Photo Therapeutics Ltd tarafından geliştirilen çekirdek teknolojiyi kullanır ve değiştirilebilir tedavi başlığını kullanarak standart bir medikal ana ünite tarafından gönderilebilmektedir.

Omnilux BlueTM   gözle görülebilir darbant  ışık sağlayan LED matrisine dayanmaktadır. Müstakil LED koni açısı ve LED boşluğu, uygulama alanını tam olarak kaplaması için tekdüze bir ışık hüzmesi sağlamaktadır.

Yüksek spektral saflık, aynı zamanda uygulamanın etkiliğini ve hassaslığını artırarak UV, IR ya da gözle görülür ve uygun olmayan radyasyonun gönderilmediği anlamına gelmektedir. PDT ışık kaynağı üzerinde yapılan 10 yıllık araştırmalar, tedavinin en üst düzeyde olmasını sağlayan tüm kriterlerin, spektra emişini aktive eden uygulama zamanı, yoğunluğu ve dalgaboyu olduğunu kanıtlar.

Omnilux BlueTM    P. Akne bakterisi içinde bulunan doğal yollarla oluşmuş Coproporphyrin III ve fotohassasiyeti hedefleyerek geliştirilmiştir.  Omnilux blueTM , hedef fotosansitizeyi hedefleyen, P Akne bakterisinin hızlı bir şekilde yok edilmesine neden olan müstakil oksijen üreten en güçlü mavi ışık kaynağıdır. Omnilux BlueTM , fotosansitize 5-aminolaevulinic acid’i aktive etmek ve bu nedenle ideal bir şekilde Actinic keratosis tedavisi için verimi  en üst düzeydedir. Omnilux blueTM 40mW/cm2 48J/ cm2  gönderir.

Klinisyen aydınlatma alanını kontrol edebilir ve tedavi alanının çevresindeki ışığı şekillendirebilir. Sadece bu yolla, etkili terapi için tedavi alanının tamamında gereken ışık miktarını elde edebilir.

The Omnilux blueTM ünitesi diotların ışık yayma dizisini göstermektedir.

Özellikler
Omnilux blueTM

Total çıkış gücü 20+/-5W
Çıkış Yoğunluğu 40mW/cm2
Çıkış Dalgaboyu 415+/-5nm
Bant Genişliği 22nm+/-3nm
Standart Miktar 48J/cm2
Tedavi Zamanı (standart miktar) 20 dakika
Miktar Dizisi (ayarlanabilir) 1-55J/cm2
Lamba Tipi LED
Ağırlık 12Kg
Ünite Boyutları (H x W x D) 370/180/490 mm
Genel başlık boyutları (L x W) 315mm x 350mm
Aktif LED alanın başlık boyutları (L x W) 150mm x 350mm
Tek LED alanın boyutları. (L x W) 75mm x 70mm

 

Omnilux PlusTM 

Omnilux PDTTM ,Omnilux reviveTM ve Omnilux plusTM gibi aynı platformu kullanan  Omnilux BlueTM  ,Photo Therapeutics Ltd tarafından geliştirilen çekirdek teknolojiyi kullanır ve değiştirilebilir tedavi başlığını kullanarak standart bir medikal ana ünite tarafından gönderilebilmektedir.

Omnilux plusTM  830 nm darbant ışığı sağlayan kızılötesi LED matrisine dayanmaktadır. Müstakil LED koni açısı ve LED boşluğu, uygulama alanını tam olarak kaplaması için tekdüze bir ışık hüzmesi sağlamaktadır. Güvenlik nedeniyle, gözle görülebilen sarı  müstakil LED ışıkları, başlığın yanıp yanmamasından emin olmak için her dizinin dört köşesine konumlandırılmıştır.

Omnilux plusTM  ,Omnilux reviveTM kombinasyonuyla cilt gençleştirme ve aynı zamanda yara tedavisinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda, küçük kas ve eklem ağrıları, artrit, kas spazmı, sertlik giderici, kas dokusunu gevşetme ve uygulanan yerlerde geçici olarak lokal kan dolaşımını artırmak için geçici bir rahatlık sağlamak amacıyla bu yöntem kullanılmaktadır.

Klinisyen aydınlatma alanını kontrol edebilir ve tedavi alanının çevresindeki ışığı şekillendirebilir. Sadece bu yolla, etkili terapi için tedavi alanının tamamında gereken ışık miktarını elde edebilir.

Omnilux plusTM

Özellikler
Omnilux PlusTM

Total çıkış gücü 30+/-5W
Çıkış Yoğunluğu 55mW/cm2
Çıkış Dalgaboyu 830+/-5nm
Standart Miktar 66J/cm2
Tedavi Zamanı (standart miktar) 20 dakika
Miktar Dizisi (ayarlanabilir) 1-80J/cm2
Bant Genişliği 30nm+/-5nm
Lamba Tipi LED
Ağırlık 12Kg
Ünite Boyutları (H x W x D) 370/180/490 mm
Genel başlık boyutları (L x W) 315mm x 350mm
Aktif LED alanın başlık boyutları. (L x W) 150mm x 350mm
Tek LED alanın boyutları. (L x W) 75mm x 70mm

Omnilux PDTTM

Yıllar süren yoğun araştırmalar Omnilux LED sistemini geliştirilmesine ortam hazırlamıştır. Omnilux PDTTM   Melanom dışı cilt kanserlerinin tedavisi için özel olarak dizayn edilen ilk Omnilux cihazıydı.

OmniluxTM, fotodinamik terapi için özel olarak geliştirilen en etkili cihazdır. OmniluxTM  , 633 nm dalgaboyu olarak en üst düzeye ulaştırılmış zirvede darbant ışığı sağlayan kızılötesi LED matrisine dayanmaktadır.

Hedef fotohassasiyet  Protoporphyrin IX (PPIX)’in spektrasını aktive etmek amacıyla dizayn edilen                            OmniluxTM  ,  80J/cm2 and 80mW/cm2 oranında etkili bir ölçü gönderir.

Tedavi başlığının dizaynı ve LEDlerin ayarları, uygulama alanının tam olarak kaplanmasıiçin tekdüze bir ışık hüzmesi sağlamaktadır. Bu da, uygulama alanında tekdüze ışık miktarının yönetiminde ve tedavi edilmeyen kanser hücrelerinin olmamasında emin olabilmeniz anlamına gelir.

Omnilux PDTTM

Özellikler
Omnilux PDTTM

Total çıkış gücü 40+/-5W
Çıkış Yoğunluğu 80mW/cm2
Çıkış Dalgaboyu 633+/-3nm2
Bant Genişliği 20+/- 3nm2
Standart Miktar 96J/cm2
Tedavi Zamanı (standart miktar) 16 dakika 40 saniye
Miktar Dizisi (ayarlanabilir) 1-130J/cm2
Lamba Tipi LED
Ağırlık 12Kg
Ünite Boyutları (H x W x D) 370/180/490 mm
Genel başlık boyutları (L x W) 385mm x 210mm
Aktif LED alanın başlık boyutları (L x W) 225mm x 210mm
Tek LED alanın boyutları.. (L x W) 112mm x 70mm

Melanoma Dışı Cilt Kanseri

Cilt kanserinin oranları diğer kanserlerden daha hızlı bir şekilde artmaktadır; Melanoma dışı cilt kanseri tüm kanserlerin en yaygın olanıdır ( total 36%). Kanser kayıtlarında her yıl % 5 oranında artış yaşandığından bu kanserlerin görülme sıklığı hızla artmaktadır.

Kaynaklanan sebepler sadece ozon tabakasının delinmesiyle ilgili değil, aynı zamanda insanların güneşe karşı gerekli tedbirleri almadığından da kaynaklanmaktadır. UVA ve UVB zararlı ışınların artması, insan cildini büyük oranda tehdit etmektedir. Işın terapisi, melanoma dışı cilt kanserleri ve akne tedavisi içeren onkolojik ve onkolojik olmayan durumlar için önemli bir tedavi yöntemi olarak dünya genelinde önemli merkezler tarafından tanınmaktadır.

Onkolojik ve onkolojik olmayan cilt koşullarının tedavisinde uygun terapileri bünyesinde bulunduran PDT’nin avantajlarını tanıyan klinisyenler, model bir tedavi modeli olarak Photodynamic therapy (PDT)’yi rutin bir şekilde kullanmaktadır. Özellikle, resimde gösterilen bu lezyonlar anatomik olarak zor, kozmetik olarak hassas ve iyileşmesi bakımından zayıftır.

Tek bir OmniluxTM PDT tedavisiyle tam olarak temizlenmiş önce ve sonra olarak gösterilen Bowen hastalığı     

 

Tedavi oldukça basit ve lezyona fotosansitize uygulamada öncelik sağlamaktadır. Daha sonra Omnilux PDT ile ışık vermeden önce 3-4 saat oklüzif bir örtü ile lezyon kaplanır.

Basit fakat, bir doktor ve kliniğin odasında kolay bir şekilde kullanımında etkili bir prosedürdür. Tedavi modelinin basitliği, bir hemşirenin, birçok yararı olan özel bir uygulamada doktorun kendisini serbest bıraktığı bir anda bile uygulama yapabileceği anlamına gelmektedir.

 

Omnilux nasıl çalışır?

Melanoma dışı cilt kanseri için neden OmniluxTM  seçilmektedir?

PDT, temelde fotosansitizeyi ve OmniluxTM’ü birleştirmektedir.

Neoplastik dokudaki fotosensitize; tümor tahribi, hücre ölümü ve foto-oksidasyonu ile sonuçlanan tekli oksijen gibi sitotoksik türler üreterek uyarılır.

Son derece seçici bir süreçte, sitotoksik türlerin sadece biri aktiftir ve tedavi sadece fotosansitize ve ışığın birleştiği yerde meydana gelmektedir.

Işık terapisi, iyileşme sürecini artırmak amacıyla vücudun kendi kendini onarma mekanizmasını uyarır.

Omnilux’ün dar spektral çıkışı, gereksiz doku yanmalarını ya da muhtemel optik zararlarına neden olabilen dalga boylarını süzerek eler. Bu da, OmniluxTM’ün en etkili bir PDT ışık kaynağı olduğu anlamına gelmektedir.

Kanıtlanmış çekirdek teknolojisini klinik bir şekilde kullanarak Omnilux, lezyon çevresindeki sağlam ve fonksiyonel deriye zarar vermeden normal dokuda siroterapi, cerrahi ve radyoterapi üzerinde avantajlar sağlamaktadır.

Radyoterapi ve kemoterapinin aksine kozmetik verim mükkemmel seviyededir ve herhangi bir kümülatif toksisite riski yoktur.

Tek bir Omnilux PDTTM tedavisinden önceki ve sonraki bacaktaki Actinic Keratosis

* PDT başlığı Amerika’da geçerli değildir.

Klinik Etkiler

Omnilux PDTTM  anatomik olarak zor olan bölgelerdeki geniş ya da çoklu lezyonların tedavisi için bire birdir. Kozmetik açıdan hassas bölgelerdeki lezyonlar, özellikle diyabet hastalarının ve yaşlıların bacakları gibi iyileşmesi zayıf bölgelerdeki lezyonlar için yararlı bir cihazdır

Geleneksel (yaygın) yöntemlerle karşılaştırıldığında, tedavi önemli derecede yan etki olasılığını daha aza indirgeyerek mükemmel bir verim sağlar. Bu da hastaların, komlikasyonların tedavi haftasından sonraki hafta geri dönmeyecekler anlamanına gelir.

Omnilux PDTTM ile gerçekleştirilen klinik başarıların kanıtı, binlerce lezyonun tedavisinde yıllardır kalıcı bir şekilde gösterilmektedir.

Bowen hastaları ve actinic keratosis hastaları üzerinde OmniluxTM  çekirdek teknoloji sayesinde % 100’e yakın temizleme başarısı elde edilmiştir ve uzun süren araştırmalar  27 aydan sonra, bazal hücre karsinomunda % 96 tam bir başarı elde edildiğini göstermektedir.

Omnilux PDTTM ‘den önce ve sonra sırttaki Bazal Hücre Karsinomu

Hastalık Profili CRR

FU (Dizi)

Çalışma

Actinic Keratosis

100%

12

Morton 1995

Laser Med Sci

Bowen Hastalığı

100%

12

Morton 1996

B J Derm

Bowen Hastalığı

90%

>60

Haller 1998

IPA Congress

Hastalık Profili

CRR

FU (Dizi)

Çalışma

BCC

100%

12

Morton 1998 Arch Derm

BCC

96%

>24

Haller 1998

IPA Congress

BCC

96%

27 (15-45)

Haller 2000

B J Derm

BCC

93%

45 (16-73)

Leman 2001

B J Derm

BCC

91%

45 (16-73)

Morton 2001

B J Derm

BCC

86%

41 (12-52)

Morton 2001

Arch Derm

Tablo, Omnilux PDT Çekirdek Teknolojisi verilerini ve tam olarak etki oranlarını göstermektedir.

 

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Cilt Kanserinde Yeni Bir Işık

Güneş, tedbir alınmadığı sürece cildinize zarar verir. Buna sebep olan güneş ışığında bulunan UV ışınlarıdır ve bunlar cilt kanserine neden olabilen bir takım zarar dizisidir. Kalıtım ve içinde yaşadığımız çevre de dahil olmak üzere diğer sebepler de şüphesiz bulunmaktadır. Yine de, bu iki faktör hayatımızda bulunuyor ve cilt kanserine neden olabilen aşırı güneş yanıklarına sebep olabiliyor.

Cevap:
Yeni haberler gösteriyor ki, güneşin zararlı ışınlarının neden olduğu bir takım cilt koşullarını , Photodynamic Therapy  “PDT”  diye adlandırılan ve saf kırmızı ışık kullanan yeni bir teknik sayesinde zarar görmüş cildi tedavi edebilmektedir.  PDT,  yeni ve lokal cilt kanserlerini ve tedavi edilmediği takdirde kanserle sonuçlanabilen lezyonları tedavi etmede yeni ve başarılı bir metottur.

Omnilux PDTTM tedavi başlığındaki LED’lerin sadece bir kaçı

PDT, aşağıdaki hastalıkları başarılı bir şekilde tedavi etmektedir:
1) Bowen Hastalığı
2) Bazal Hücre Karsinomu
3) Actinic Keratosis

Omnilux PDTTM karmaşık bir prosedür mü?
Hayır. Omnilux PDTTM tedavisi genellikle müstakil bir tedavidir.

Omnilux PDTTM nasıl çalışır?
Tedavi, kanserli cilde özel bir fotosansitize krem ve daha sonra , tedavi edilecek alana saf kırmızı Omnilux ışık verme uygulaması içermektedir. Tedaviden sonra, bölgeye özel bir pansuman uygulanmaktadır ve öylece evinize gidebilmektesiniz.

 Omnilux PDTTM güvenli midir?
Evet. Tedavi basittir ve uzun süreli yan etkiye ya da tedavi sürecinde herhangi bir komplikasyona neden olmamaktadır.

Lazerler tehlikeli midir?
Endişelenmeyin,  OmniluxTM  ışığı bir lazer değildir ve  üretici otoriteler cihazı cildi sağlıklı kılmak ve tedaviyi (CE) onayıyla yapmanıza izin vererek üretmişlerdir.

Omnilux PDTTM ne kadar başarılı?
Bu teknoloji, binlerce başarılı kanser tedavisiyle İngiltere hastanelerinde son 14 yıldır ve tüm dünyada yaygın olarak son 4 yıldır başarılı olduğunu kendi kendine kanıtlamıştır.

Omnilux PDTTM ‘nin Avantajları nelerdir?
Işık, ulaşması zor alanlara kadar ulaşabilir ve kırılarak iyileşmesi zor olan cilde etki eder. Işık aynı zamanda yüz, bacak ve kollardaki gibi istenmeyen yara izi bulunan vücut bölgelerinde kullanılabilmektedir. İyileşme süreci hızlıdır ve iyileşme sürecinin sonundaki kalite genellikle mükemmeldir. Kozmetik sonuç oldukça iyidir. Tedavi sırasında acı ya da rahatsızlıklar meydana gelebilir, fakat doktorunuz sizi hassas olan alana lokal anestezi uygulayarak rahatlatabilir.

Herhangi bir komplikasyonu var mı?
14 yıl içerisinde gerçekleştirilen klinik çalışmalarda herhangi bir yan etki ya da komplikasyon görülmemiştir.

Akne Tedavisi

Akne, 25 yaş üzerindeki gençleri %50 oranından fazla ve 24 yaşına kadar olan gençlerin %85’in fazlasını etkileyen dünyanın en yaygın cilt koşullarından biridir. Akne, oldukça yaygın ve üzücü bir durumdur. Hayatboyu, fiziksel ve duygusal çöküntüler meydana getirebilir.

Akne Vulgaris

Akne, yağlı besinlerden ya da yanlış diyetten meydana gelmez. Aslında akne, insanın ciltteki yağ bezelerinin aşırı derecede yağ ürettiği zaman gelişmektedir. Bu yağ, cilt gözeneğindeki tıkaçları ve salgı bezlerini sıralayan hücrelerle birleşir. Normal cilt bakterisi, bu gözenekleri kolonize eder ve vücutta aknenin neden olduğunu düşündüğümüz  cilt kızarıklığına ve iltihaplanmaya neden olmaktadır.

 

 OmniluxTM   Işık Terapisi nasıl çalışır?

İltihaplanmaya neden olan bakterilerden biri Propionibacterium acnes or P.acnes bakterileridir. Bu bakteriler, değişik dalgaboylarında ışığa duyarlı olan poryphyrins denilen doğal kimyasallar üretir. Bu kimyasallar uyarıldığında, bakteri etkisiz hale gelecek  ve bakterilerin iltihaba neden olması azalacaktır.

Omnilux blueTM , bu kimyasalları uyarır ve aknenin iltihaplanmasına ve kızarmasına neden olan bakteriyi böylece yok eder. Bu anti iltihaplanma özelliğine sahip Omnilux reviveTM ile birleştirildiğinde akne lezyonlarının kızarıklığını en aza indirmede yardımcı olur ve daha sağlıklı bir cilt ortaya koyar.

Omnilux tedavileri tamamiyle ısı ve yayılmalı bir sistem içermez. Tedavi normal dokuya zarar vermemektedir ve cildi yenilemek amacıyla vücudun kendi doğal sürecini tetiklemektedir.

Omnilux blueTM ünitesi diotların ışık yayma dizisini göstermektedir.  

Omnilux Nasıl Çalışır?

 Akne için neden Omnilux ışık terapi kombinasyonu seçilmektedir?

Omnilux akne programının bir parçası olarak özel bir cihazdır. OmniluxTM , hedef hücrelerin maksimum aktivasyonu için doğru miktar ve dalgaboyunu göndermek amacıyla en üst seviyede saf ışık gönderir.

Fototerapi kombinasyonu, alternatif olarak gönderilen Omnilux blueTM and Omnilux reviveTM  cihazlarının anti-bakteriyel ve anti-inflamatuar özelliği doğrultusunda çalışmaktadır. Sadece sırayla doğru dalgaboyu sunarak optimum sonuçlar görülebilir.

Coproporphyrin III’ün aktivasyonu, tüm bakterilerin ölmesine neden olup   creates intrasellüler tekli oksijen yaratır.

Bu da, sebum bezinin anormal yüksek seviyeye dönerek ve proinflamatuar sitokinlerin üretimini azaltarak  yağ bezesinin bakteri kolonizasyonunu azaltmaktadır.

Aynı zamanda, Omnilux blueTM , spesifik immun düzenleyici yollarını harekete geçirerek anti-inflammatuar sitokinleri uyarır.
Kırmızı ışığın intrasellüler spesifisitesi( hücre içi özgüllük) (Omnilux reviveTM) iyi bir şekilde belgelenmiştir ve 633 nm’in inflamatuar lezyonlarda mükemmel azalmalar sunduğu ve dokuyu onarmak için hücre mekanizmasını harekete geçirdiği  uzun süredir ispatlanmıştır.

 

Klinik Etki

Akne için Omnilux blueTM

Son zamanlarda çalışılan 30 konu içerisinde, ( I-IV cilt tipleri, hafif ve orta şiddette akne vulgaris) her çalışma önemli ölçüde başarılı bir tedavi yanıtına sahiptir. Tedavi sonrası 4 haftadan 8 haftaya kadar inflamatuar lezyonlarda %73 oranda optimum azalma olmuştur.

OmniluxTM terapisinden önce ve sonra gösterilen 12 haftadan tedavi sonrasına kadar iltihaplı lezyonlarda % 89 azalma

Akne için OmniluxTM  Işık Terapi Kombinasyonu

Son zamanlardaki üzerinde çalışılan 16 konuda,  ( I-IV cilt tipleri, hafif ve orta şiddette akne vulgarisya da orta şiddetli kistik akne)  Omnilux blueTM ve Omnilux reviveTM  ışık tedavisiyle dönüşümlü olarak tedaviler uygulandı.

Son seanstan sonra 12 haftada % 82 oranında tam bir temizlenme gözlenmiştir..

Tedavinin sonlanmasından 12 haftada iltihaplı ve nodüler lezyonlarda mükemmel bir azalma olduğu gösteren OmniluxTM  kombinasyonu terapisinin öncesi ve sonrası

Tedavi Protokolü

 1. Ya alternatif olarak 8  Omnilux blueTM  ve Omnilux reviveTM  ya da yaklaşık 4 hafta 8 Omnilux blueTM seansları
 2. Her iki seans arasında en az 48 saat rahatlama zamanı
 3. Işık tedavi kombinasyonu dönüşümlü  olarak Omnilux blueTM  ve  Omnilux reviveTM seansları içerir.
 4. Tedavinin etkisini azaltacağından asla “blue” ve ” revive” ‘i beraber kullanmayın.
 5. Anti-comedonal tedavisiyle kullanılabilir.
Sıkça Sorulan Sorular
(SSS)

Akne için  OmniluxTM ışık terapisi nedir?
Omnilux blueTM , akne içerisinde cildin kızarmasına neden olan bakterideki doğal kimyasalları aktive etmek için uyarlanan bir ışık kaynağıdır. Bu kimyasallar uyarıldığında bakteri tahrip olmaktadır. Omnilux reviveTM  ,Omnilux blueTM ‘nun kombinasyonuyla kullanılmaktadır. Omnilux reviveTM        iyileşme sürecine yardım eden vücudunuzdaki hücreleri uyarır ve akne lezyonlarının etrafındaki iltihabı azaltır.

Tedavi ne kadar güvenlidir?
Omnilux blueTM ve Omnilux reviveTM   güvenlidir ve  ısı üretmediği için cildinize hiçbir zararı yoktur. Işık, iyileşme sürecini hızlandırarak vücudunuzda doğal yollarla çalışır. Alınabilecek tek bir güvenlik tedbiri de gözünüzü ışıktan korumak için gözlük takmanızdır.

Tedavi serisinden ne gibi sonuçlar beklenmelidir?
Tedaviden sonra optimum sonuçlar 4-8 hafta arasında görülebilir. Işık, tedavi durduktan sonra devam eden doğal süreci uyarır ve harekete geçirir.  Çalışmalar, lezyonların tamamen temizlediğini gösterse de , ortalama olarak mavi ışığı tek başına kullandığınızda lezyonlarda %70 temizlenme ve mavi ve kırmızı ışığı beraber kullandığınızda ise %80’in üzerinde bir temizlenme görebilirsiniz. Tedavinin salisilik acid gibi bir preparat kullanarak yürütülmesini öneririz. Danışmanınızla bu kombinasyonla ilgili fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Son seanstan sonra 8 haftada %73 azalma olduğunu gösteren  OmniluxTM terapisinin öncesi ve sonrası

Tedavinin muhtemel yan etkileri var mı?
Hayır. Tedavide kızarıklık ya da tahriş gibi herhangi bir yan etki gözlenmemiştir ve ışık cildinize herhangi yolla bir zarar vermez.

Acısı var mı?
Hayır. Çünkü ısı olmadığından acı da yok.

Tedavi esnasında neler oluyor?
Tedaviden önce makyajınızı veya kreminizi silmeniz gerekecektir ve sizden koruma gözlüğünü takmanız istenecektir. Işık daha sonra yüzünüze konumlandırılacak ve 20 dakika boyunca tedavi edileceksiniz ve daha sonra da evinize dönebileceksiniz.

Faaliyetteki Omnilux blueTM

Tedavi,  genellikle 8 ışık seansından oluşur.  Aknenizin tipine bağlı olarak, salisilik acid içeren bir jel ile yüzünüzün temizlenmesi ve  yıkanması istenebilir. Bunların ikisi de tüm OmniluxTM  cihaz dizisi için geçerlidir ve tedavide size yarar sağlar.

OmniluxTM ışık terapisi akne için açık bir seçimdir.

– Çünkü ısı yok, acı yok!
– Doğal süreç içerisinde akneye sebep olan bakteriyi yok eder, bu yüzden cildinize zarar vermez.
– Vücudunuzun doğal iyileşme sürecini hızlandırır, bu yüzden tedavi ışık kapandıktan sonra uzun süre devam eder.
– Oldukça etkili, yan etkisi yok, tahriş yok.
– Hızlı ve basit.

Klinik Çalışmalar

Acne

ALA-PDT Rejuvenation

Light Only Skin Rejuvenation

Non-Melanoma Skin Cancer

Pain Attenuation (Minor Muscle and Joint Pain

PDT for Dermatological Indications

Review and In-Vivo Studies (Basic Science)

Skin Cancer

Wound Healing