Doktorlar, natüropatlar, büyük ölçüde tıbbi gözetim yapan estetik klinikleri için ideal bir cihazdır. Mistral, LHE teknolojisini ve bilgisayar tabanlı teknolojiyi birleştirerek gelişmiş bir uygulama sunar.

Mistral ile tedaviler hızlı, etkili ve uygulaması kolaydır.

Mistral cihazı, günümüzde tıbbi medikal /estetik cilt bakımı ve epilasyon için güvenli, doğal ve kalıcı bir tedavi sunmaktadır.

LHE, hem ısının hem de ışık enerjisinin doğal gücünü en etkili şekilde kullanarak maksimum sonuca ulaşır ve bu sayede uygulayıcılara inatçı akneleri %90 oranında , uzun süreli tedavi gerektiren sedef hastalığı konusunda ise % 75’e varan mükemmel klinik sonuçlar sağlar. Aynı zamanda uzun vadeli tüy dökme, kozmetik cilt tedavileri ve cilt gençleştirme konularında da eşsiz sonuçlar sunar.

Mistral LHE, LAZER sistemli cihazlar ve IPL ( foto epilasyon ) gibi diğer popüler cilt tedavileri ve tüy dökme cihazlarıyla kıyaslandığında, istenilen sonuca ulaşmak için gerekli olan enerjiyi oldukça düşürerek cilt güvenliğini ve konforunu hastalara sunmaktadır.

Hastalara ve kullanıcılara oldukça deneyimli kozmetik cilt tedavi ve tüy dökme işlem olanağı sağlar. Soğutma ve jel derdi olmadan kısa sürede klinik destekli sonuçlar ortaya koyar. Bütün bunları doğal yolla yaparak, tüm rakipleri arasında eşsiz ve ulaşılması güç bir avantaj sağlar.

Etkili, güvenli tüy dökme ve cilt gençleştirme için talepler sürekli artmaya devam ediyor. LHE, daha az maliyetle sunmuş olduğu uygulamalara bakıldığında günümüzün taleplerini yüksek oranda karşılama olanağı sağlamaktadır.
Güzellik ve cilt tedavi uzmanlarının ihtiyaçlarına göre özel dizayn edilmiş olup, yüksek talebe yönelik uygulamalarıyla fiyatlandırma kolaylığı sağlar, işinizi sağlıklı ve güvenli yapmanıza yardımcı olarak iş hacminizi genişletmeyi hedefler.

Maksimum Güvenli & Etkili

  • Mistral , tüm cilt tipleri için daha güvenli ve etkili tedavi sağlamak için LHE ( Isı & Işık Enerjisi ) teknolojisini geliştirmiştir.
  • Koyu ve hassas ciltler için konforu, güvenliği ve etkiyi arttırmak amacıyla HASSAS TEDAVİ BAŞLIĞI özel olarak geliştirilmiştir.
  • Standart 12 cm² başlığı sayesinde geniş alanları tedavi ederken aynı zamanda isteğe bağlı 18 cm² ekstra başlığı sayesinde üst sırt kısmını 10 dakikadan az bir sürede tedavi etme olanağı sağlar.

 

Piyasadaki en hızlı atım süresine sahip olmasıyla birlikte tüm vücudu çok kısa sürede tedavi etmenizi sağlar.
Mistral, 1 yıldan az bir sürede hızlı bir şekilde kendini amorti eder. Mistral, klinik veya merkezde rahat kullanım için özel tasarlanmıştır. Mistral, LHE ile bilgisayar destekli teknolojiyi birleştirerek gelişmiş bir fototerapi çözümü üretir. Mistral, bugünün taleplerini yarının gözü ve aklı ile görerek tasarlamaktadır.

Mistral LHE, 5 farklı uygulama sunmaktadır. Her uygulama için farklı, hafif ve ergonomik başlıklar tasarlanmış olup kolay ve hızlı tanımlama için renkli kodlanmıştır. Gelecekte daha farklı uygulamalar (yeni başlıklar ekleme, sistemdeki yazılımları güncelleme) kullanıma hazır olacaktır.

Mistral, piyasadaki ürünlerin aksine uzun vadeli yatırım imkanı sunar. Mistral, tamamen bilgisayar destekli olup kullanımı kolaydır. Özel tasarlanmış dokunmatik ekranı ile kullanıcı, tüm müşterilerin bilgilerini kontrol edebilir, her hastanın medikal geçmişini (kullanılan parametreler, uygulanan tedaviler, geçirmiş olduğu hastalıklar) veritabanına kaydedebilir. Cilt tipine göre uygun sistemin doğru seçimi sayesinde enerjinin otomatik ayarlanması sağlanarak, istenilen klinik verilerin elde edilmesi sağlanır. Mistral piyasadaki en üretken ve etkili sistemlerden biridir. Standart 12 cm² başlığı ( ve 18 cm² opsiyonel başlık) sayesinde bir erkek sırtının tamamını (ya da göğüs kısmını) tüy dökme işlemi sırasında 25 dakikadan az bir sürede veya ekstra geniş (18 cm²) başlık ile 12 dakikadan daha kısa bir sürede tedavi etmenizi sağlar. OPT teknolojisi ile cilde hiçbir şekilde zarar vermeden tüyleri maksimum ısıda yok eder. Uygulamaları ve cilt tipi için özel programlanmış protokoller, hedef kromofor ve cildin doğal termal gevşeme zamanı arasındaki farktan yararlanarak en iyi sonuçları elde etmek için özel tasarlanmıştır. Melanin pigmentinin yoğun olduğu “IV”, “V”, “VI” gibi cilt tipleri ışık bazlı cilt tedavileri için oldukça hassastır. Bu cilt tipleri için ısı ve ışığı özel bir şekilde dengede tutmak gerekir. LHE teknolojisi geliştirmiş olduğu hassas başlıklar ile koyu ve hassas cilt tiplerini güvenliği ve konforu arttırarak tedavi etme imkanı sağlar.

Klinik Çalışmalar

● Epilasyon

● Vasküler Lezyonlar

● Akne

● Sedef

● Pigment Bozuklukları

● Cilt Sıkılaştırma

● Kırışıklık ve İnce Çizgileri Düzeltme

● Cilt Gençleştirme

● Damar Bozuklukları

● Yüz

● Sırt

● Ense

● Bikini bölgesi

● Kollar

● Bacaklar

● Eller

Mistral, hastayı rahatsız etmeden doğal yolla etkili bir şekilde akneleri temizler. Hastanın aknelerini yumuşak bir şekilde temizlerken, hastanın programa veya protokole uyması kolaylaşır. LHE fototerapi, yakın zamanda iyi sonuçlar vermektedir. Klinik sonuçlarında gösterdiği üzere haftada 4 seans uygulama ile % 70’e varan akne azalması sağlanmıştır.

Mistral Akne Tedavisini Nasıl Yapar?

LHE, akne fototerapi görünür ışık bandını kullanarak (430-1000nm), akne oluşumuna neden olduğu düşünülen Propioni bakterilerini hedef alır ve akne lezyonlarının yayılarak artmasına engel olur.

Yeşil ışık, hedef kan damarlarını kurutur.

Kırmızı ışık, iltihaplanmayı önler.

Kızılötesi ışık yağ bezelerinin üretimini azaltır.

Ayrıca LHE teknolojisi iltihabı ve acıyı azaltıp klinik süreci hızlandırmak için ısı enerjisini de kullanır. Bu ısı ve ışık teknolojisinin birlikte kullanılması işlemi klinik tarafından normal tedavinin 3′te 1 gibi kısa sürede yüksek verimli olarak kanıtlanmıştır.

Güvenli ve Etkili Tedavi Güneşin ışınlarına maruz kalma gibi sedef tedavisinde kullanılan bir çok yöntem eskide kalmıştır.O zamandan günümüze geliştirilen UV terapi yöntemi şu an yaygındır.Geleneksel UV tedavisinin en büyük dezanvantajı vücudun fazla UV ışığa maruz kalarak kanser riskini arttırması ve bu nedenle tedavi sayısının kısıtlandırılmasıdır.Mistral

Sedef Hastalığını Nasıl Tedavi Eder?

LHE, sedef hastalığı için UV içermeyen ışık spektrumu kullanan ototerapi yöntemi geliştirmiştir. Kanser riskini ortadan kaldırarak daha güvenli hale getirir ve tedavi sayısındaki kısıtlamayı kaldırır. LHE, ısı ve ışığı (350-1100nm) hedeflenen bölgeye direkt olarak göndererek plak ve sedefe neden olan hücrelerin oluşumunu engeller. Bu sayede yeniden oluşum söz konusu olmaz ve oluşmuş olan plaklar çözülmeye başlar. Isı iltihaplanmayı ve şişliği azaltır. Sedef tedavisinde acıyı ortadan kaldırır. Klinik araştırmaları diğer popüler (salisilik asit tedavisi) tedavilerden % 74 sonuçlar ortaya koyarken, LHE teknolojisinden % 65 oranında başarılı sonuçlar ortaya koymuştur.